Aktualności
drogie-zawodniczki-i-zawodnicy

Pogoda za oknem przypomina, że od kilkunastu dni mamy kalendarzową wiosnę:) Pora zatem rozpocząć przygotowania do kolejnego sezonu. Już teraz zapraszam Was na pierwsze w tym roku zawody  - You Can Slide, które odbędą się w Roleski Ranch, w ostatni weekend kwietnia, tuż po świętach wielkanocnych (26-28.04). W programie tradycyjnie klasy AQHA, NRHA i All Breed. Sędzią zawodów będzie Doug Allen z Wielkiej Brytanii. W załącznikach znajdziecie regulamin i program zawodów oraz formularz zgłoszeniowy.


Ponieważ do zawodów został jeszcze miesiąc, zachęcam do sprawdzenia swoich dokumentów, ważności członkostw, certyfikatów, licencji czy szczepień koni oraz zapoznania się ze zmianami w regulaminach. Najważniejsze i najciekawsze z nich to:

NRHA:
- wzrosły ceny członkostw i opłat za wypełnianie dokumentów na zawodach dlatego warto odnowić sobie członkostwo online na stronie NRHA i koniecznie wydrukować tymczasową kartę jako potwierdzenie. W zamian członkostwo, podobnie jak w AQHA będzie ważne rok od daty zapłacenia,

AQHA:
- zmieniły się zasady punktacji w tzw. "pattern classes" (horsemanship, showmanship, hunt seat equitation),

PLQHA:
- zmianie uległ regulamin konkursu PLQHA All Around Rider. Teraz młodzież i amatorzy będą mieli więcej możliwości zdobycia punktów w swoich kategoriach dzięki startom w konkurencjach Open,

PLRHA:
- z Reiningowego Pucharu Polski wypadły klasy Snaffle Bit and Hackamore oraz Novice Horse Open

Pozostałe zawody jakie planujemy rozegrać w tym sezonie to:

14 - 16 czerwca, EZ Ranch Summer Show, EZ Ranch, Rumianka - AQHA, NRHA, All Breed
5 - 7 lipca, You Can Slide 2, Roleski Ranch, Stare Żukowice - AQHA, NRHA, All Breed
wrzesień, Spin And Win, Janiowe Wzgórze, Rzeszów - All Breed (jeszcze nie potwierdzone)
23 - 27 października, You Can Slide 3, Mistrzostwa PLQHA, Roleski Ranch - AQHA, NRHA, All Breed, NRHA Futurity & Derby.

Ponadto w kalendarzu będzie można spotkać niezależne zawody, w ramach których zostaną rozegrane klasy PLQHA All Breed, a członkowie PLQHA będą mogli w ich trakcie zdobyć dodatkowe punkty, które będą zaliczane do konkursu PLQHA All Around Rider. Pierwszą tego typu imprezą będzie Western Regional Show, który odbędzie się w dniach 6 - 7 kwietnia w Western City, w Ścięgnach koło Karpacza. Organizatorem i podmiotem odpowiedzialnym za klasy All Breed jest Meta Ranch i p. Marek Misiek.

Mam nadzieję, że każdy z Was znajdzie coś dla siebie i podobnie jak w zeszłym roku, będziemy mogli liczyć na Wasz udział.

Do zobaczenia na arenach!

Mariusz Siwiec
AQHA & NRHA Show Manager
 


© PLQHA 2005 wszelkie prawa zastrzezone 2005-2009 | design & cms: www.webwork.pl